вторник, септември 26, 2023
Google search engine
ПочетнаСветВицеканцеларот на Германија почнал да не се бања и да смрди: Со...
spot_img

Вицеканцеларот на Германија почнал да не се бања и да смрди: Со личен пример сакал да покаже како се штеди за време на економска криза!

Вицеканцеларот на Германија почнал поретко да се капе, изјави тој во интервју за германски медиум.

Роберт Хабек во интервју за „Дер Шпигел“ вели дека тој лично се борел на тој начин за да ја намали зависноста на Германија од руските енергетски ресурси.

Одлуката за ваков чуден начин на „штедење енергија“ функционерот ја донел за да ги поддржи сопствените препораки до граѓаните.

„Точно, јас сум лош пример, почнав поретко да се капам … иако како министер имам плата за која многумина само сонуваат“, додаде Хабек.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ