среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаБалканМакедонија џабе го смени името!? - Според Медведев ЕУ попрво ќе исчезне...
spot_img

Македонија џабе го смени името!? – Според Медведев ЕУ попрво ќе исчезне одошто Украина ќе влезе

Пристапувањето на Украина во Европската унија е можно дури во средината на векот, а дотогаш самата асоцијација би можела да исчезне, изјави денеска заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев.

Тој на својат канал на Телеграм напиша дека ситуацијата со пристапувањето на Украина во ЕУ е слична на градењето на комунизмот во СССР, датумот на спроведување на овие планови не е именуван, но има многу непроверливи апстрактни услови.

– Нивната објективна проверка е невозможна, продолжи Медведев, тие ќе бидат верификувани со децении и тоа ќе го прават новите генерации лидери на ЕУ, затоа „вистинскиот термин е средината на векот, а не порано“.

– Што ако, да чукнам во дрво, ЕУ исчезне дотогаш? Страшно е да се мисли каков скандал ќе биде тоа, бидејќи какви жртви беа направени на олтарот за влез во ЕУ и какво изневерување на очекувањата на несреќникот, додаде тој.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ