среда, март 29, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsЈорданов: Штипјани ќе добијат зелена и целосно осветлена пешачка зона во центарот...
spot_img

Јорданов: Штипјани ќе добијат зелена и целосно осветлена пешачка зона во центарот на градот (ВИДЕО)

Градоначалникот на општина Штип, Иван Јорданов, на својот Фејсбук профил објави видео преку кое најави озеленување на градот, но и уредување, поврзување и целосно осветлување на кејот на река Отиња.

Како што пишува тој, повеќе од 1500 садници ќе бидат засадени, а ќе се постават и стотина канделабри и клупи.

Штипјани ќе добијат зелена и целосно осветлена пешачка зона во центарот на градот.

https://fb.watch/igR_1zKvqa/

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ