вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsШтипјани вечерва ќе уживаат со Симон Трпчески и пријателите - "Македонисимо" ќе...
spot_img

Штипјани вечерва ќе уживаат со Симон Трпчески и пријателите – “Македонисимо” ќе одекне во градот под Исарот (ФОТО)

Вечерва “Македонисимо” ќе одекне во Штип, маестро Симон Трпчески и пријателите со концерт во градот под Исарот.

Се гледаме на плоштад “Слобода” со почеток од 19.00 часот.

Голема благодарност за општествено одговорните компании: Супериор диспеч сервис, Јофа текс, Финансиско друштво М Кеш Македонија, Нико 2002, Кожувчанка – Премиум дистрибуција и Оаза Екстра – Скопско, кои несебично го помогнаа овој грандиозен настан.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ