вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsШтипскиот затвор претворен во „кланица“: Хорор сцени и крвава пресметка, осуденик неколкупати...
spot_img

Штипскиот затвор претворен во „кланица“: Хорор сцени и крвава пресметка, осуденик неколкупати избоден со нож!

Околу 14:40 часот вчера во СВР Штип е пријавено дека во Казнено поправна установа „Затвор Штип“ по претходна расправија осуденикот Љ.Ѓ.(41) од Скопје со нож го нападнал осуденикот В.С.(48) од Струмица и му нанел убодни рани.

В.С. е пренесен во Клиничка болница-Штип за укажување на лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ