сабота, декември 10, 2022
Google search engine
ПочетнаШтип NewsШтипската конфекција со демант: По тргичниот случај и загубата на нашиот пријател...
spot_img

Штипската конфекција со демант: По тргичниот случај и загубата на нашиот пријател и колега, вработените веднаш беа пуштени дома!

По објавената вест за починатиот маж во текстилна компанија од Штип, експресно пристигна појаснување и од конфекцијата.

Имено, преставник од текстилната компанија истакна дека вработените по немилиот настан биле пуштени дома, односно во 13:15 часот вработените ги напуштиле работните места со организиран превоз.

Работниците биле на своите работни места само додека да пристигне превозот, бидејќи се работи за поголем број вработени и потребна е поголема организација.

Од компанијата се извинуваат за претрпениот стрес на вработените, а до семејството на починатиот упатуваат искрено сочувство.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ