вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаTрагедија: Млад мотоциклист од с. Спанчево починал во Клиничката болница Штип
spot_img

Tрагедија: Млад мотоциклист од с. Спанчево починал во Клиничката болница Штип

На 11.08.2022 во 18.55 часот било пријавено дека на експресниот пат во изградба Кочани-Крупиште кај клучката за с.Спанчево се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “поло“ со кочански регистарски ознаки, управувано од Д.А.(19) од с.Спанчево и мопед “томос апн 6“ со кочански регистарски ознаки управуван од С.А.(71) од Кочани.

По несреќата возачот на моторциклот бил пренесен во ЈЗУ Општа болница во Кочани за укажување на лекарска помош по што бил препратен во Клиничката болница во Штип каде починал. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Кочани.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ