сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsTешко повреден малолетник во сообраќајка на патот Штип-Кочани
spot_img

Tешко повреден малолетник во сообраќајка на патот Штип-Кочани

Вчера околу 14.00 часот во СВР Штип било пријавено дека на експресен пат Штип – Кочани, Н.К.(48) од Кочани, управувајќи патничко возило „опел астра“ со кочански регистарски ознаки, изгубил контрола и со возилото излетал од патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетен сопатник, додека со телесни повреди се здобиле возачот Н.К. и сопатничката Н.К.(37) од Кочани. Увид на местото извршила екипа од СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ