среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsMоторната пила пуштена на најјако: Приведени две лица во Штип, превезувале огревни...
spot_img

Mоторната пила пуштена на најјако: Приведени две лица во Штип, превезувале огревни дрва без документи

На 24.07.2022 во 06.00 часот на регионалниот пат кон езеро Мантово, Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода Ј.Д.(18) и А.Д.(47) од Неготино, затоа што со товарно возило „застава“, со неготински регистарски ознаки превезувале огревно дрво без потребните документи, а за кое постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело „кражба“.

Дрвата, возилото и моторна пила биле одземени и предадени на Шумска полиција.

Ј.Д. и А.Д. биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ