петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsEден поинаков Штип: Екипите на терен, продолжува градежната офанзива - Штипјани заслужуваат...
spot_img

Eден поинаков Штип: Екипите на терен, продолжува градежната офанзива – Штипјани заслужуваат поубав град! (ФОТО)

Општина Штип и денеска ја продолжува градежната офанзива на повеќе локации во градот.

Надлежните екипи уште во раните утрински часови се на терен и работат на уредување на тротоарските површини на најпрометните улици.

Штип конечно добива модерен изглед, а во наредниот период, истиот ќе биде комплентиран со уредени тротоари и улици во секое катче од градот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ