петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаАрсовска со глава во ѕид: „Маќеата“ на Скопје со нови зделки за...
spot_img

Арсовска со глава во ѕид: „Маќеата“ на Скопје со нови зделки за своите „деца“ – Данела отпушта 100 луѓе од ЈП Водовод и канализација?

Околу 100 вработени во ЈП Водовод остануваат на улица, затоа што градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска не сака да им ги продолжи договорите кои им истекуваат утре – дознава Курир.

Ваквата одлука на Арсовска, доаѓа откако таа го разреши директорот на ЈП Водовод од ВМРО-ДПМНЕ, Златко Перински затоа што не постапил по нејзиното барање да влијае на тендерот од над сто милиони евра за изградба на пречистителна станица во Скопје.

Станицата е финансирана со европски пари, па вчера Перински доби поддршка од Европската Инвестициска Банка.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ