среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип News92 санкции за брзо возење на територија на СВР Штип
spot_img

92 санкции за брзо возење на територија на СВР Штип

Во текот на вчерашниот ден (20.02.2022) на територијата на СВР Штип спроведена e акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 92 возачи. Од нив 29 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 63 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ