среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМагазинЗдравје80% од хоспитализираните ковид пациенти во штипската болница се на кислородна поддршка
spot_img

80% од хоспитализираните ковид пациенти во штипската болница се на кислородна поддршка

8 ново примени пациенти на штипското инфективно одделение во последните 24 часа, само едно лице е регистрирано како оздравено и си заминало дома.

Со ова бројот на хоспитализирани е 54 од кој 53 на инфективно и 1 на кожното одделение.

Од хоспитализираните 43 лица имаат потреба од кислородна поддршка и се приклучени на апарати за дишење, а вакцинирани се 17 лица.

Во изминатото деноноќие нема починати лица.

Има уште 17 слободни кревети од кои 8 на инфективното, а 9 на кожното одделение.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ