сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаШтип News62-годишен штипјанец доби кривична за демнење! – Стоел на оградата од дворот...
spot_img

62-годишен штипјанец доби кривична за демнење! – Стоел на оградата од дворот и со тврди предмети кршeл прозори

СВР Штип поднесе кривична пријава против А.М.(62) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „демнење“ и „неизвршување на судска одлука“.

На 09.05.2023 во Штип, пријавениот стоел на оградата од дворното место на оштетената, со тврди предмети оштетил прозорци од куќата и упатил закани кон неа, со што постапил спротивно на донесеното судско решение.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ