петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонија23 возачи под дејство на алкохол санкционирани на територија на СВР Штип
spot_img

23 возачи под дејство на алкохол санкционирани на територија на СВР Штип

Во текот на изминатата вечер (28/29.04.2023) во периодот од 22.00 до 04.00 часот на територија на СВР Штип била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата биле санкционирани 23 возачи.

Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ