среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонија21-годишник осомничен за силување на малолетничка, Обвинителството бара притвор
spot_img

21-годишник осомничен за силување на малолетничка, Обвинителството бара притвор

„Во периодот од август до крајот на декември 2023 година, осомничениот во стан на улицата ‘Прилепска’ во Битола, во повеќе наврати вршел полови дејствија врз 14-годишно девојче“, се наведува во соопштението од Јавното обвинителство на РСМ

Дваесет и едногодишен маж е осомничен дека во повеќе наврати силувал 14-годишно девојче во стан во Битола, соопшти денеска Јавното обвинителство на Република Северна Македонија.

Битолското Основно јавно обвинителство, според соопштението, донело наредба за отворање на истрага против осомничениот кој, како што се наведува, се товари за продолжено кривично дело силување дете од член 188 став 1 во врска со член 45 од Кривичниот законик.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ