сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаШтип News114 казни за брзо возење на територија на СВР Штип
spot_img

114 казни за брзо возење на територија на СВР Штип

На 04.03.2022 на територијата на СВР Штип спроведена e акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 114 возачи. Од нив 12 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 102 надвор од населено место. При тоа 58 во Штип, 18 во Свети Николе, 10 во Кочани… На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ