сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонија10 лица повредени во сообраќајка меѓу три возила во Битола | ФОТО
spot_img

10 лица повредени во сообраќајка меѓу три возила во Битола | ФОТО

Неколку лица се повредени во сообраќајна незгода која попладнево се случи во атарот на битолското село Кравари.

Од СВР-Битола потврдија дека сообраќајката се случила на „Краварски пат” во 14.40 часот, во непосредна близина на тамошната бензиска пумпа.

-Според првичните информации во сообраќајната незгода учествувале три моторни возила и притоа повредени се неколку лица. Причините за сообраќајката ги утврдуваат полициски службеници, известија од СВР-Битола.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ