недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаБалканРабота има, ама кој сака да работи: Србите си ја продаваат спермата...
spot_img

Работа има, ама кој сака да работи: Србите си ја продаваат спермата за 100 евра!

Во Србија многу млади брачни парови имаат проблеми со стерилитет, а најважно им е што добија нова шанса за родителство. Но постои и црн пазар на сперма.

„Студенти продаваат сперма од 50 до 100 евра. Количината се мери во кубни метри. Секако, колку сперматозоиди ќе има зависи дали донаторот со денови претходно апстинирал или на клиниката доаѓа од улица“, објасни д-р Душан Протиќ, специјалист по гинекологија и акушерство.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ