среда, март 29, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Македонија ја очекува блачно и студено време со дожд и...
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Македонија ја очекува блачно и студено време со дожд и снег

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде претежно облачно и студено со повремени локални врнежи од дожд и снег во пониските и снег на повисоките места и на планините. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во Скопје облачно со услови за повремени врнежи од дожд и снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ