недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаМакедонијаЍ малата Фрида од Скопје знае дека „уметница мора бити здрава“: Првоаприлска...
spot_img

Ѝ малата Фрида од Скопје знае дека „уметница мора бити здрава“: Првоаприлска маска која собра најмногу лајкови

Две годишната Фрида од Скопје нашла инспирација во уметничката од Србија, па со црна перика, шминка во стилот на Констракта успеала да го ископира стилот на пејачката за 1-ви април.

Оваа првоаприлска маска денеска  привлече најголемо внимание на социјалните мрежи и беше една од оние која доби најмногу лајкови на на Инстаграм.

Под фотографијата на малата Фрида е напишано:

„Уметница мора бити здрава“ – стих од српската евровизиска песна „In Corpore Sano.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ