сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsЈП Исар и во сабота на работа: Од населбата Автокомадна почнаа пролетните...
spot_img

ЈП Исар и во сабота на работа: Од населбата Автокомадна почнаа пролетните еко акции во Штип (ФОТО)

Од населбата Автокоманда заедно со ЈП Исар и граѓаните ги започнуваме пролетните еко акциии за чистење на населбите.

Нашиот приоритет е чиста урбана средина и заеднички да се грижиме за она кое припаѓа на сите нам, затоа оваа пролет ќе организираме еко акции во сите урбани заедници во Општина Штип!

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ