недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаШтип NewsЈП Исар го објави распоредот на цистерни по населбите во Штип
spot_img

ЈП Исар го објави распоредот на цистерни по населбите во Штип

По вчерашната објава дека водата за пиење во Штип е само за техничка употреба и дека не може да се употребува за пиење и за подготовка на храна, ЈП Исар денес го објави распоредот на цистерните низ штипските населби. Екипи на ЈП Исар, исто така, денес носат вода во средните и основните училишта во Штип. ВД директорот Трајче Здравков, закажа прес-конференција за медиуми денес во 12:30 часот, за детално да ја објасни состојбата со водата во Штип.

Извор: mnet.mk

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ