петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsЈорданов: Штипската населба Кадидаре ќе добие нов и модерен спортски центар (ФОТО)
spot_img

Јорданов: Штипската населба Кадидаре ќе добие нов и модерен спортски центар (ФОТО)

Општи Штип донесе одлука во заборавената населба Кадидаре на улица „Личка“ да игради нов и модерен спортски центар.

Ваквата вест ја најави градоначалникот на Штип, Иван Јорданов, кој потенцираше дека само на овој начин може да се придонесе кон правилен раст и развој на најмладите.

„Спортскиот центар ќе биде направен според најмодерни стандарди. Со овој проект покажуваме дека во Штип нема повеќе да има заборавени населби, а вакви центри ќе добијат и сите останати делови од градот. За ова игралиште ќе бидат потрошени 1,5 милиони денари“, изјави Јорданов

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ