понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsЈорданов: Сите заборавени улици и сокаци во Штип ќе бидат уредени и...
spot_img

Јорданов: Сите заборавени улици и сокаци во Штип ќе бидат уредени и асфaлтирани!

Градоначалникот Иван Јорданов најави дека сите заборавени улици и сокаци во Штип ќе бидат асфалтирани и соодветно уредени.

Општината со овие проекти ќе покаже дека ниту една населба во Штип повеќе нема да биде заборавена, а парите од буџетот на граѓаните ќе завршат во вложување на урбанизација, инфраструктура и останати намени за нивните потреби.

„Наша примарна обврска е одржување на патната инфраструктура. Сите заборавени улици, сокаци и булевари ќе добијат соодветно внимание“, објави Јорданов на својот Фејсбук профил.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ