петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsЈорданов: Се извинуваме на сите граѓани - Старата и дотраена водоводна мрежа...
spot_img

Јорданов: Се извинуваме на сите граѓани – Старата и дотраена водоводна мрежа е главниот проблем на Штип, но сето ќе биде минато (ВИДЕО)

Дефектот на ул. Борис Кидрич е уште една потврда за старата и дотраена водоводна мрежа која ја имаме во нашиот град. За жал во минатото проблемот со старата водоводна мрежа, секогаш се оставал под земја.

Затоа, оваа година го воведовме пристапот за систематско уредување на нашите улици – најпрво промена на водоводна и канализациона мрежа, а потоа асфалтирање.

Локалната самоуправа и градоначалникот на Штип, Иван Јорданов, упатуваат извинување до сите физички и правни лица, кои поради овој дефект деновиве немаа стабилно водоснабдување.

Ве уверуваме дека сме насочени кон етапно решавање на овој проблем преку целосна реконструкција на сите критични улици!

https://fb.watch/gMW7lcaW18/

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ