петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsЈорданов: Продолжуваме со изградба на конзоли на Отиња и проширување на главните...
spot_img

Јорданов: Продолжуваме со изградба на конзоли на Отиња и проширување на главните улици (ФОТО)

Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов, на својот Фејсбук профил објави дека од денес во градот ќе почнат градежни активности за доградба на конзоли на Отиња на дел од делница 1, долж улицата Васил Главинов.

„Со овој проект се предвидува намалување на сообраќајниот метеж во централното градско подрачје“, се вели во соопштението на Јорданов.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ