вторник, март 28, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsЈорданов: Проблемот со дивоградби во Штип е заради институциите на Централната власт
spot_img

Јорданов: Проблемот со дивоградби во Штип е заради институциите на Централната власт

Проблемот со дивоградбите во Штип е заради институциите е во Централната власт, особено ако се има предвид дека повеќе од осум месеци се стои во место.

Инаку, Штип има два градежни инспектори кои се сосема доволни за градот. Сепак, проблемите кои се испраќаат во Централната влас остануваат подолго време во нивните фиоки, потенцираше градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов.

Првиот човек на Штип потенцираше дека Македонија има заробени институции кои не си ја работат својата работа за која се платени.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ