сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsЈорданов: После неколку децении, во нас. Железничка ќе биде поставена нова канализациона...
spot_img

Јорданов: После неколку децении, во нас. Железничка ќе биде поставена нова канализациона мрежа – Во 21 век секој заслужува основни услови за живот!

Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов, денеска пред медиумите изјави дека е отпочната постапка за поставување на нова канализациона мрежа во населба Железничка.

Тој потенцираше дека ова било изборно ветување кон овдешните мештани, па токму и поради тоа Локалната самоуправа ќе го одржи својот даден збор.

Јорданов воедно потенцираше дека е недозволиво во 21. век да постои проблем за вода, особено не во летните горештини. Веќе е распишана тендерска постапка за реализација на овој проект, кој ќе вреди половина милион евра, средства обезбедени од буџетот на Општина Штип.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ