среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаШтип NewsЈорданов најави реконструкција на улиците во Дузлак: Граѓаните презадоволни, по 40 години...
spot_img

Јорданов најави реконструкција на улиците во Дузлак: Граѓаните презадоволни, по 40 години конечно некој се сетил и на нивната населба

Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов, најави реконструкција на улиците во населба Дузлак.

Станува збор за улиците „Скопска“, „Белградска“ и „Светиниколска“!

Граѓаните не го криеа своето задоволство, откако ја потсетија јавноста дека после 40 години, конечно некој се сетил и на оваа штипска населба.

Јорданов истакна дека и овој проект е предвиден за реализација од буџетот на општината, но и дека е време парите на граѓаните да се враќаат кај граѓаните.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ