среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsЈорданов: Заштитата на животната средина е наш приоритет
spot_img

Јорданов: Заштитата на животната средина е наш приоритет

“Заштитата на животната средина е наш приоритет, денес временските прилики ни дозволуваат да започнеме со посадување на дрвја долж коритото на река Отиња, за секое паднато дрво при градежните активности ќе засадиме 20 нови дрвја.

Ќе започнеме и со пошумување на некој делови на нашиот град за позеленување и заштитување на животната средина тоа е наша обврска и наш приоритет” изјави Градоначалникот Иван Јорданов.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ