сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsЈорданов го оствари ветеното: По повеќе од една деценија, населба Сењак доби...
spot_img

Јорданов го оствари ветеното: По повеќе од една деценија, населба Сењак доби современа и безбедна крстосница! (ФОТО)

По повеќе од една деценија, населба Сењак доби современа и безбедна крстосница, проблем кој предизвикуваше бројни несреќи во сообраќајот!

Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов ја согледа потребата од изработка на функционално решение и промена на првичниот проект.

Штипјани конечно во пракса добија вистинско решение за надминување на секојдневниот сообраќаен метеж.

„Овој проект ќе значи поголема безбедност и функционалност за граѓаните на Општина Штип“, изјави Јорданов.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ