среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsЈелена Розга со повик до штипјани: Конечно дојде време за дружење на...
spot_img

Јелена Розга со повик до штипјани: Конечно дојде време за дружење на „Штипска пастрамалијада“, ајде да пееме во еден глас (ВИДЕО)

Деновите ги одбројуваме, по две години конечно заедно ќе уживаме со манифестацијата – „Штипска пастрмалијада“!

Јелена Розга со нетрпение очекува да се дружи со штипската публика, познатата пејачка упати повик до цела Македонија за пеење во еден глас на официјалното отворање, 23-ти септември!

Првата вечер гостите ќе ги забавуваат групите ДНК и Џамбо Агушеви, за да забавата кулминара со настапот на Розга.

Видеото погледнете го тука – https://fb.watch/fEruMkPa8V/

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ