вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаСценаЈелена Розга со концерти во Штип и Кавадарци
spot_img

Јелена Розга со концерти во Штип и Кавадарци

Хрватската поп пејачка Јелена Розга викендов ќе има настапи во Македонија. Во петок ќе пее во клуб во Кавадарци, а во сабота ќе пее во клуб во Штип.

Ова се двата концерти кои и беа закажани на почетокот на јануари, но таа ги откажа поради болест на член од нејзиниот бенд, а како што кажаа на на нејината официјална страница. Неодамна таа за хрватските медиуми кажа дека витката линија ја должи на генетиката, но и зборуваше и за проблемите со тироидната жлезда и тахикардија зарди што веќе четири години е под терапија.

-Концертите ги одработувам без проблеми, благодарение на терапијата. Не се изложувам на стрес, и се уште можам да пеам и играм со мојата публиката, рече Розга. Лани таа имаше настап во Интремецо во Скопје.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ