понеделник, септември 25, 2023
Google search engine
ПочетнаСветШто се случува?: Експлозии ширум цела Белорусија – од каде е нападот?!
spot_img

Што се случува?: Експлозии ширум цела Белорусија – од каде е нападот?!

Познатата белоруска новинарка Хана Луибакова на Твитер пишува за силни експлозии кои се слушаат низ цела држава.

Таа напоменува неколку градови во кои се слушнале експлозии долж границата со Украина.

Се поставува прашањето од кого е нападната Белорусија?!

-Масовни експлозии во голем број градови во # Белорусија. Жителите на Баранавичи, Лунинец, Столин, Хантсавичи, Слуцк, Клецк и други градови говорат за звуци слични на експлозии. Се обидуваме да разбереме што се случило, додава таа.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ