сабота, септември 30, 2023
Google search engine
ПочетнаСпортШтип ќе биде домаќин на меѓународниот боречки турнир „Македонски бисер“
spot_img

Штип ќе биде домаќин на меѓународниот боречки турнир „Македонски бисер“

Во Штип на 17 јуни ќе стартува 47. Меѓународниот турнир во борење „Македонски бисер“, а се очекува учество на 100-тина борачи.

Борењето е најтрофеен спорт во Македонија и во Штип, а борачите во Штип ќе пристигнат еден ден порано, кога ќе се одржи и мерењето.

На 17 јуни ќе се одржат сите натпревари, а најавено е дека ќе има и свечено отворање на овој настан.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ