сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаСпортШтип уште еднаш покажа дека е расадник на врвни таленти: Андреа Нисева...
spot_img

Штип уште еднаш покажа дека е расадник на врвни таленти: Андреа Нисева од БК Олимпија прва на Државното првенство во Бугарија

Штипјанката Нисева прва на Државното првенство во Бугарија и најдобар борач на шампионатот во У-15. Младата штипјанка во Бургас е прогласена за најдобар борач на шампионатот, а во нејзината категорија се покажа како најдобра меѓу осумнаесетте натпреварувачки.

Нисева со оваа победа дополнително обезбеди учество на Балканското првенство, кое ќе се одржи од 4 до 6 мај во Серес, Грција, како и на Европското првенство, кое ќе се одржи во Будимпешта, Унгарија.

Приоритет на Нисева е освојвуање на титулата двократен балкански првак, откако минатата година успеа да се докаже како најдобра на Балканското првенство.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ