среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsШтип станува спортски град: Населба Дузлак добива модерен спортско рекреативен центар! (ФОТО)
spot_img

Штип станува спортски град: Населба Дузлак добива модерен спортско рекреативен центар! (ФОТО)

Спортот е еден најголемите амбасадори на државата, а самите спортисти со своите успеси придонесуваат за вистинска промоција на Штип и Македонија.

Токму поради ова и вреди да се инвестира во спортски терени.

Градоначалникот на Штип, Иван Јорданов, на својот ФБ профил најави дека ветеното е веќе остварено, потенцирајќи дека наскоро населба Дузлак ќе добие модерен спортско рекреативен центар!

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ