петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsШтип продолжува со изградба на конзоли на река Отиња (ФОТО)
spot_img

Штип продолжува со изградба на конзоли на река Отиња (ФОТО)

Општина Штип продолжува со изградба на конзоли на река Отиња и проширување на ул.Васил Главинов.

Градоначалникот на Штип, Иван Јорданов изјави дека денес надлежните екипи се на терен со цел отпочнување со градежни активности на потегот од гимназијата ,,Славчо Стојменски” до основното училиште ,,Ванчо Прќе”.

Нашата цел е проширување на двете најпрометни улици во централното градско подрачје, а со тоа и решавање на сообраќајниот метеж.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ