петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаШтип продолжува да ја испишува музичката историја: Почнува најпопуларниот фестивал во Македонија...
spot_img

Штип продолжува да ја испишува музичката историја: Почнува најпопуларниот фестивал во Македонија – Макфест!

Ве покануваме да присуствувате на 37 годишното издание на Макфест, организиран и финансиран од Општина Штип и нашите пријатели!

Оваа година, единствениот фестивал на поп музика во Македонија, Макфест ќе понуди несекојдневни композии и настап на познати ѕвезди, но ќе даде можност и на млади пејачи да го промовираат својот талент пред целокупната македонска јавност!

На 21 и 22 Октомври, целата естрада ќе биде стационирана во нашиот Штип, затоа што оваа традиционална манифестација за прв пат после многу години излегува од својата рамка и ќе понуди уникатна презентација на нови композиции, спакувани и адаптирани на новите трендови.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ