петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsШтип од вторник на две линии ќе промовира електричен градски превоз!
spot_img

Штип од вторник на две линии ќе промовира електричен градски превоз!

Во вторник општина Штип на две линии ќе промовира електричен градски превоз, ова за медиумите го изјави градоначалникот на Штип, Иван Јорданов.

„Од следната недела ќе има пробно возење со електричен автобус кој ќе биде пуштен на две линии низ нашиот град. Воедно морам да потенцирам дека градскиот превоз е големо значење за штипјани, а истиот ќе работиме да биде спроведен во целост“, потенцираше Јорданов.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ