петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsШтип и штипјани не забораваат - Денес беше положено цвеќе на споменикот...
spot_img

Штип и штипјани не забораваат – Денес беше положено цвеќе на споменикот на жртвите од бомбардирањето во 1941 година (ФОТО)

Делегација на Општина Штип, предводена од градоначалникот, Иван Јорданов, положи цвеќе на споменикот на жртвите од бомбардирањето на Штип во 1941 година.

Денес навршуваат 82 години од бомбардирањето на градот, а Штип се сеќава на пролеаната крв и на жртвите за денешната слобода!

Штипјани никогаш нема да ги заборават загинатите, а нашата обврска е да ја продолжиме мисијата кон подоброто и човечното, искористувајќи ги најдобро можностите што ни се дадени, благодарение на нашите бранители.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ