сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаНекатегоризираноШтип завиен во цpно: Почина малата Симона за која се собираа средства...
spot_img

Штип завиен во цpно: Почина малата Симона за која се собираа средства за лекyвање

Малото штипјанче кое штипјани го сакаа како свое дете почина, стои во објавата на Кирил Манев на Фејсбук.

-Малото штипјанче кој штипјани го сакаа како свое дете почина. Бог да му го осветли патот во царството небесно. Почина и миленичката на Штип, Симона Хаџи Тошев.

Денеска сите штипјани се во плач, тажни.Штипјани ,сите до еден, организираа хуманитарни акции, меѓу нив и ФК Брегалница, само да и се спаси животот на малото седумгодишно девојче.

Добро беа организиртани хуманитарни акции, со што Штип потврди дека е хуман град. Но, на крајот животот на малата Симона згacна.

Зошто животот е толку суров? Секогаш штипјани ќе се сеќаваат на милото девојче Симона!“, напиша Манев.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ