сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsШтипјани сведочеа на нешто досега невидено: Земјотрес и гром во исто време...
spot_img

Штипјани сведочеа на нешто досега невидено: Земјотрес и гром во исто време го стресоа градот под Исарот

Големо невреме го зафати Штип пред триесет минути, откако силен дожд го наварна градот под Исарот, но во исто време го стресе и земјотрес.

Граѓаните со неколку пораки до нашата редакција сведочеа за чудото што го видеа и почувствуваа во своите домови, потенцирајќи дека вакво искуство никогаш досега немале.

Речиси еден месец не мирува тлото на Штип, откако нов земјотрес и денес предизвика паника кај граѓаните.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ