вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsШтипјани ептен по кафанскиот живот: На територија на СВР Штип 27 возачи...
spot_img

Штипјани ептен по кафанскиот живот: На територија на СВР Штип 27 возачи санкционирани поради возење под дејство на алкохол

– Во текот на изминатата вечер во периодот од 23.00 до 05.00 часот на територијата на СВР Штип спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол, при што санкционирани се 27 возачи.

Како што соопшти МВР засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ