среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsШтипјани во паника, спас бараат веднаш од полицијата - Маж со пушка...
spot_img

Штипјани во паника, спас бараат веднаш од полицијата – Маж со пушка среде бел ден пука во животни, а друг влече куче врзано на автомобил (ВИДЕО)

Здружението за заштита на животни „Анима мунди“ објави вознемирувачки видеа од мажи од Штип и Виница, кои малтретираат животни, а тоа предизвика бурни реакции на социјалните мрежи.

Штипјанец среде бел ден се шетал со оружје и пукал кон животни, при што повредил мачка на негови соседи, а другиот врзал куче за автомобил и го влечел по улица.

Видеата можете да ги проследите на следните линкови:

https://fb.watch/l2Xj8-Ut3v/

https://fb.watch/l2XkZhLYhd/

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ