среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаШтипјанец тешко повреден по превртување на трактор на патот Штип – Плачковица
spot_img

Штипјанец тешко повреден по превртување на трактор на патот Штип – Плачковица

На 24.10.2022 околу 17.25 часот во СВР Штип било пријавено дека на регионален пат Штип – Плачковица, во близина на с.Козјак, општина Карбинци, трактор со приколка без регистарски ознаки, управуван од Р.И.(49) од с.Радање, општина Карбинци, а на кој како сопатник се превезувал Д.С.(81) од Штип, се превртел на коловозот.

По несреќата, сопатникот Д.С. бил пренесен во Клиничка болница Штип каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ