петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsШтипјанец се повредил на работното место, веднаш хоспитализиран на Клиничката болница
spot_img

Штипјанец се повредил на работното место, веднаш хоспитализиран на Клиничката болница

Штипјанецот, Т.А. (51 г.) со тешки телесни повреди завршил во Клиничката болница.

Тој се здобил на своето работно место, во една од штипските фабрики, а поради сериозноста на повредите, веднаш бил сместен на Одделението за ортопедија.

Настанот е пријавен во полиција и се работи на целосно расчистување на случајот, како и на причините за повредите.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ