недела, април 14, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsШтипјанец не почитувал решение за изолација, доби кривична пријава
spot_img

Штипјанец не почитувал решение за изолација, доби кривична пријава

СВР Штип поднесе кривичнa пријавa против Б.Д.(21) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. На 08.01.2022, по извршени проверки, било утврдено дека пријавениот го напуштил домот и не ја почитувал мерката изолација со што постапил спротивно на препораките и одлуките донесени од Владата на Република Северна Македонија за спречување на ширење и сузбивање на коронавирусот КОВИД-19.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ