петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsШтипјанец бил нападнат со остар предмет, полицијата на терен
spot_img

Штипјанец бил нападнат со остар предмет, полицијата на терен

На 14.05.2023 околу 05.30 часот во Полициска станица Свети Николе е пријавено дека во с.Лозово, по претходна расправија, С.П.(29) од с.Дорфулија со остар предмет му се заканувал и се обидел физички да го нападне М.В.(32) од Штип, по што со остар предмет го оштетил неговото возило „голф“ со штипски регистарски ознаки. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ